Eko dan in Hiš(k)a eksperimentov

EKO DAN, posvečen dnevu Zemlje,  smo tokrat obeležili na delovno soboto, 13.4.2019. Učitelji smo kot vsako leto z učenci izvajali raznolike delavnice, skupna tema pa je bila ekologija, recikliranje, varovanje in odnos do narave. Nastali so zanimivi izdelki, ki bodo našo šolo krasili mesec ali dva, nekateri tudi trajno.

Da bi bil dan učencem še bolj zanimiv smo tokrat v goste povabili Hiš(k)o eksperimentov. Za en dan smo dva šolska prostora spremenili v center znanosti. Tu so lahko naši učenci, na podlagi mini eksperimentov preizkušali razne naravoslovne spretnosti. V popoldanskem času pa nove trike in znanje predstavili svojim staršem.

Hvala tudi donatorjem, ki so pripomogli k temu, da smo lahko za en dan gostili Hišo eksperimentov. To sta podjetji ETRA in Krajcar d.o.o.

Vse podvige, izdelke, zadovoljne učence in učitelje, pa si lahko ogledate v priloženi galeriji slik in na spletni strani Hiše eksperimentov in na v njihovi Facebook objavi.

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.