Drameljska dekleta v Franciji

V okviru projekta pobratenih občin Šentjur, Saint-Florent-sur-Cher in Neu Anspach, je v tednu med 22. in 29. majem potekala tudi mednarodna izmenjava učencev šol iz teh občin.

Tokrat se je dogodka v Franciji udeležilo 12 učenk naše šole: Zora Lenko (7.b), Gaja Kožuh (8.r), Daša Lenko, Sara Novak, Kaja Hosner, Neža Logar, Aneja Verk (9.a), Ana Marie Kantužer, Hana Pemič, Patricija Marčič, Neža Lenart in Kaja Sovinc (9.b). Z njimi sta v Francijo potovala učitelja Simon Hebar in Mitja Logar.

Poleg ogledov lokalnih znamenitosti, so udeleženci izmenjave sodelovali na delavnicah kaligrafije, plesa, rokometa, košarke, cirkuških veščin in izdelave spominskega “totema” s simboli in zgodbami sodelujočih držav. Svoje delo so predstavili na zaključni prireditvi pred odhodom v domovino.

Dekleta in učitelja so stkali nova poznanstva in prijateljstva, pridobili neprecenljive izkušnje in pričeli z načrtovanjem naslednje izmenjave, ki bo potekala naslednje leto med 14. in 21.5. 2023.

Prispevek o izmenjavi in projektu pobratenih občin na spletni strani Štajerskega vala:

Ta vnos je bil objavljen v Erasmus+, Novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.