WIC ponovno v Dramljah – tokrat nas je obiskala študentka iz Grčije

V Dramljah pridno “zbiramo” države! V petek, 16.2. 2018 nas je tako obiskala študentka iz Grčije!

Peggy Metou, ki je doma prav iz Aten, glavnega mesta Grčije, je k nam prišla ponovno v okviru CMEPIUS-ovega projekta WIC (World in Classroom), ki Erasmus študente na študiju v Sloveniji povezuje z osnovnimi in srednjimi šolami, kjer predstavljajo svoje države, izkušnje in zanimive življenjske poti. Na ta način nam na šolah pomagajo pri razbijanju predsodkov in stereotipov in doprinesejo k ozaveščanju evropskosti. Kajti le tako, da učenci srečajo tujega človeka, se z njim pogovarjajo in preživijo nekaj časa, spoznajo, da so si v bistvu zelo podobni.

Peggy nas je tokrat podučila o grški mitologiji, abecedi, kulinariki  in nam priporočila tiste kraje v Grčiji, ki jih moramo obiskati, če se odločimo preživeti dopust v njeni domovini. Bilo je zanimivo in predvsem poučno, z gostjo pa smo po predavanju in pogovoru posneli zdaj že tradicionalni WIC intervju, ki ga je vodila učenka 9. razreda Mija Lorber.

Deli!
Ta vnos je bil objavljen v Novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.