Pouk na daljavo

___________________________________________________________

Napotki in video za uporabo spletne učilnice.

Ne pozabite, da se morate v spletno učilnico obvezno prijaviti s šolskim elektronskim naslovom!

___________________________________________________________

Celoten pouk na daljavo in tudi vsa ostala komunikacija poteka preko G Suite for Education. Vsi uporabniški računi učencev in učiteljev so znotraj šolske domene @osdramlje.si. Pri vseh računih znotraj tega paketa je zagotovljena največja mera varnosti osebnih podatkov uporabnikov, podjetje Google je zavezano, da ne zbira podatkov o uporabnikih in jih tudi ne uporablja, zato tudi ni oglasnih sporočil, ki so običajni za navadne Google račune. Uporabnike in njihove račune nastavljamo sami v šoli, dostop do svojih podatkov pa imajo samo uporabniki. V primeru pozabljenega gesla, le-tega ne moremo povrniti, lahko ga samo ponastavimo na novo geslo. V primeru pozabljenega gesla pišite na darko.petelinsek@osdramlje.si

Večina spletnih servisov, portalov, spletnih strani je v času pouka na daljavo zelo obremenjena. Še bolj je to občutno v dopoldanskih urah. Če imate težave z določeno stranjo ali povezavo, počakajte nekaj minut ali uro in ponovno poskusite kasneje. Osvežite okno brskalnika ali ga ugasnite in ponovno zaženite. Velika večina napak, ki se dogajajo zadnje dneve, so te narave.

Druga pogosta napaka je preklapljanje med računi, spletne učilnice delujejo samo na računih znotraj domene @osdramlje.si.

Če težave ostajajo, nam javite POMOČ: darko.petelinsek@osdramlje.si (napišite za katerega učenca gre, razred in kaj je težava)

Za vsebinske težave se lahko obrnete na posamezne učitelje preko komentarjev v njihovih učilnicah ali preko elektronske pošte.

___________________________________________________________

Napotki in video za uporabo spletne učilnice.