14.festival lepopisja v Žički kartuziji

V Slovenskih Konjicah vsako leto razpišejo likovni natečaj lepopisja, ki želi otroke v času računalništva in sodobnih tehnologij, spodbuditi k samostojno, na roke lepo spisanemu izdelku z osebno noto in sporočilno vrednostjo. Letos so na 14. festivalu lepopisja sodelovali tudi učenci iz OŠ Dramlje. Pri izbirnem predmetu – likovno snovanje 1 so zamišljeno besedilo o Žički kartuziji napisali tako, da so ga likovno oblikovali in okrasili.

V petek, 5. oktobra 2018 smo si lahko v prostorih Žičke kartuzije ogledali razstavo, ki bo na ogled do drugega leta. S svojimi lepopisnimi izdelki na razstavi sodelujejo: Ema Verbovšek, Eva Klavžar, Špela Štrasberger, Laura Koritnik, Tija Jeromel, Ana Lenart, Nastja Jager, Ana Anclin, Jan Privšek in Jure Jager.

Ob otvoritvi so nas pogostili z ekološkimi prigrizki in svežim jabolčnim sokom. Udeležili smo se Eko kviza in sodelovali na delavnici kaligrafije, kjer so učenke spoznale posebno tehniko pisanja z prirezanimi pisali.

Ob koncu prireditve so nas prijazno povabili k sodelovanju tudi v naslednjem šolskem letu.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.