32. DRŽAVNI OTROŠKI PARLAMENT

11. aprila 2022 se je naša osmošolka LANA POBIRK udeležila 32. otroškega parlamenta, ki je potekal v Državnem zboru RS na temo MOJA POKLICNA PRIHODNOST. Lana je bila na občinskem parlamentu v Šentjurju izbrana za predstavnico, ki je zastopala našo občino na državnem zasedanju.

Takole je zapisala: “Ob prihodu so nas sprejeli v sejni sobi za uvodni govor. Nato pa smo se razdelili v skupine. Jaz sem bila v skupini, kjer smo razpravljali o poklicih sedanjosti ter prihodnosti. Po razpravi smo se vrnili nazaj v sejno sobo. Poročevalec iz vsake skupine je poročal kaj smo se pogovarjali. Za poročanjem pa smo se še slabi dve uri pogovarjali na temo poklicev, kaj lahko pričakujemo ter kaj bi morali v šolskem sistemu tudi spremeniti oz. izboljšati, da bi nam bilo lažje izbrati SŠ.”

Na koncu zasedanja so izbrali tudi temo za naslednji otroški parlament: DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.