5. oktober – Svetovni dan učiteljev

…tudi učitelji imamo “svoj” dan in takrat nas za uro ali dve v razredu “nadomestijo” učenci.

5. oktober je svetovni dan učiteljic in učiteljev. Vseh tistih, ki opravljajo izjemno poslanstvo, ko učijo naše otroke.

Že 3. leto zapored,  so se predstavniki skupnosti učencev šole odločili, da bomo na ta dan zamenjali vloge in bodo učenci “stopili” v čevlje” učiteljev.

Učenci so novo službo vzeli zelo resno, odgovorno so prevzeli vlogo učitelja in opravili učne ure v izbranih razredih. Po končanem poučevanju so se zbrali tudi na “učiteljski konferenci” v zbornici, kjer so opravili analizo opravljenega dela. Povedali so, da je poučevanje zanimiva izkušnja. Nekaterim je pri učni uri ostal še čas in so se morali znajti po svoje, spet drugi so pripomnili, da so nekateri učenci zelo počasni pri delu.  In še trema je bila prisotna. Skupna ugotovitev naših učencev je bila, da je delo učitelja kar zahtevna naloga.

Učitelji OŠ Dramlje smo ponosni na naše učence, da so imeli pogum in prevzeli našo vlogo ter nam tako omogočili prav poseben dan. Prav vsi smo mnenja, da so nalogo zelo dobro opravili in da bomo naslednje leto sigurno še ponovili.

Nekaj vtisov naših učencev…

Ta vnos je bil objavljen v Galerija. Zaznamek za trajno povezavo.