ALI ZNAMO V DRAMLJAH RECIKLIRATI?

V centru Dramelj, nad športnim parkom, je že vrsto let ekološki otok, kjer lahko krajani odlagajo svoje odpadke za reciklažo.

Zadnje čase pa vsi, ki se vsakodnevno gibamo na tem področju, opažamo, da so nekateri krajani pozabili čemu je namenjen ekološki otok pri Osnovni šoli Dramlje. Pred kontejnerji, ki so namenjeni za papir, steklo in odpadno električno in elektronsko opremo, so veliki kosovni odpadki, ki nimajo tam kaj početi.

Sprašujemo se, kakšen zgled dajemo z našim početjem našim najmlajšim, ki so priče takemu smetenju vsak dan posebej. Bodo tudi oni sami ravnali tako in »zasmetili« našo lepo naravo? Ali pa jih bomo raje naučili, da je naša dolžnost in pravica, da živimo v lepem in čistem okolju. Dolžnost, ki jo nosi vsak posameznik, ko reciklira odpadek. In pravica, ki jo uživa vsak posameznik v lepi naravi.

Stopimo skupaj in poskrbimo, da bo naš kraj lep za nas in naše otroke.
Lucija Jager

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.