MALA ŠOLA ASTRONOMIJE

16. marca 2022 je Astronomsko društvo KOSCI Šentjur organiziralo MALO ŠOLO ASTRONOMIJE za osnovnošolce. Udeležila se je je tudi naša učenka Lana Pobirk, ki je takole opisala dogajanje:

“Ob vhodu v OŠ Blaža Kocena Ponikva smo si na začetku s posebnim teleskopom ogledali sonce. Po ogledu sonca smo se odpravili v učilnico, kjer smo dobili literaturo, ki nam je bila v veliko pomoč pri predavanju učitelja fizike. Kasneje smo si ogledali luno, medtem pa smo čakali na prelet mednarodne vesoljske postaje čez Slovenijo, a je na žalost zaradi oblakov nismo videli. Vstopili smo tudi v učilnico, ki je bila opremljena z maketami našega osončja ter podatki o črnih luknjah. S tem se je končala naša astronomska delavnica.
Udeležitev dogodka je bila prava odločitev, saj sem izvedela veliko novih in zanimivih informacij.”

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.