OBČINSKO PRVENSTVO V ATLETIKI

V sredo, 10. 5. 2017 je bilo medobčinsko prvenstvo v atletiki v Šentjurju. Na tekmovanju je nastopilo 27 učencev naše šole. Mlajši učenci so tekmovali v šestih atletskih disciplinah, starejši pa v osmih. Naši učenci so dosegli šest zlatih medalj, pet srebrnih in štiri bronaste. Nekaj je bilo zelo dobrih rezultatov, saj so bili postavljeni kar trije novi šolski rekordi. Eva Mastnak v metu vortexa z rezultatom 45,04 m, kar je za 10 m izboljšan prejšnji rekord, Debeljak Špela v skoku v daljino z rezultatom 4,71 m, kar je tudi skoraj za pol metra izboljšan prejšnji rezultat in že na šolskem prvenstvu Rok Jager v suvanju krogle z rezultatom 13,19 m. Prva mesta so še osvojili: Ana Kenda v teku na 300 m, Alina Krajnc v teku na 300 m pri mlajših in Jakob Jager v skoku v daljino. Srebrne medalje so osvojili naslednji učenci: Tina Aužner v suvanju krogle, štafeta učenk 4 X 100 m, Nejc Rehar v teku na 60 m, Primož Marciuš v suvanju krogle, in Lana Golčman v skoku v daljino. Bronaste medalje pa: Boštjan Kukovič v teku na 60 m, Rene Golčman v skoku v daljino, Tjaša Operčkal v teku na 60 m in Alja Kuzman v teku na 600 m. Osvojili smo še kar nekaj četrtih mest in nasplošno zelo uspešno tekmovali. Učenci z najboljšimi rezultati se bodo uvrstili na področno prvenstvo, ki bo 23. 5. 2017 na atletskem stadionu Kladivar v Celju.

Ta vnos je bil objavljen v Novice, Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.