Šestošolci podolgem in počez raziskali gozd

V petek, 18.10.2019, so imeli naši šestošolci naravoslovni dan.

Tema tokratnega naravoslovnega dne je bil GOZD. Poleg tega, da so izdelali odlične plakate na temo gozd, zraven razmišljali o pomenu gozda za življenje, o onesnaženosti okolja, o okolju v katerem živijo, so obiskali še lovsko družino Dramlje na njihovi lovski koči. Tam jih je prijazno sprejel gospod Zdravko Mastnak, sicer zaposlen na LZ Celje, sam pa član LD Dramlje. Gospod Zdravko je prava enciklopedija poznavanja zgodovine lovstva, veliko ve o živalih, prav tako pa je ekspert za lovske običaje in navade. Učenci so bili ob zgodbicah, ki jim jih je pripovedoval zelo navdušeni.

Zahvaljujemo se LD Dramlje za topel sprejem, prav tako pa za obilo novega znanja, ki smo ga ponesli zraven domov. Zahvaljujemo se tudi za lovske zgodbice, ki smo jih prejeli v obliki knjig, z veseljem si jih bomo sposojali v šolski knjižnici in jih prebirali.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.