ŠPORTNI DAN – ATLETIKA

V četrtek, 25. 4. 2019 bo športni dan namenjen tekmovanju v atletiki. Učenci imajo zbor pred šolo ob 7.30 uri, kjer se bo ugotavljala prisotnost. Učenci v spremstvu sodnikov odidejo na tekmovališča. Tekmovanje poteka v petih atletskih disciplinah.

Starejši učenci in učenke tekmujejo v teku na 60 m, skoku v daljino, skoku v višino, metu vorteksa in suvanju krogle. Mlajši učenci in učenke v teku na 60 m, skoku v daljino, skoku v višino in metu vorteksa. Učenci 4. in 5. razredov pa v teki na 60 m, skoku v daljino in metu vorteksa.

V vsaki disciplini in kategoriji tekmovalcev se podelijo medalje za najboljša 3 mesta. Učenci tekmujejo v primerni športni opremi, šprinterice niso dovoljene. V telovadnici, kjer poteka skok v višino, morajo imeti učenci čiste copate. Rezultati bodo objavljeni v garderobi šole.

Na malico učenci odidejo v skupinah kot so na tekmovališču.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.