ŽIVLJENJE NEKOČ MED PRVOŠOLCI

V prvem razredu smo se v mesecu februarju pogovarjali o tem, kako so ljudje živeli nekoč in kakšne predmete so uporabljali. Pred prvima razredoma smo naredili zanimivo razstavo starih predmetov, ki so pritegnili pozornost marsikateremu učencu in staršu. Otroci so v šolo prinesli stare likalnike, petrolejke, stare knjige, posode, mlinčke za kavo, stare fotografije in še veliko zanimivih predmetov. K uram spoznavanja okolja smo povabili dva stara očeta od naših dveh prvošolk. Učenci in učenke so si vnaprej pripravili vprašanja in ju osebno vprašali o življenju nekoč. Spoznali smo, da so bila oblačila, hrana, predmeti, domovi, navade in igre zelo drugačne kot danes. Skupaj s starima očetoma smo ob spremljavi harmonike zapeli in zaplesali na stare ljudske pesmi. Njun obisk je bil zelo poučen in zanimiv, zato se obema najlepše zahvaljujemo.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.