Leto Josipa Ipavca – izdelava možičkov

Vlada Republike Slovenije je leto 2021 razglasila za leto Josipa Ipavca  ( Josip Ipavec-uradna stran).
V občini Šentjur bo letos potekalo veliko dogodkov in projektov ob stoletnici smrti zdravnika in skladatelja Josipa Ipavca.
Glavni koordinator bo Knjižnica Šentjur (Knjižnica Šentjur – Josip Ipavec) v sodelovanju z Občino Šentjur, z drugimi organizacijami in tudi s šolami naše občine.

Učitelji tehnike in tehnologije osnovnih šol občine Šentjur smo se dogovorili in se v času pouka na daljavo povezali z učenci, ki so ustvarili čudovite lutke iz Ipavčevega baleta Možiček.

Nekaj jih je že razstavljenih na oknih hiš v zgornjem trgu v Šentjurju, veliko pa jih bo letos krasilo okna in prostore naše šole.

Svoje mojstrovine iz OŠ Dramlje so prispevali Anže Novak, Tjaša Štrajhar, Ana Črešnar, Ane Marie Kantužer, Kaja Sovinc in Daša Lenko.                                                            Fotografije možičkov učencev iz šentjurskih osnovnih šol si lahko ogledate v galeriji.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.