7. razred v Knežjem mestu

V ponedeljek smo se učenci 7. razreda v okviru tehniškega dne odpravili v Celje.

Sprva smo se sprehodili mimo stavb srednjih šol in se pogovorili o srednješolskih programih, ki jih šole omogočajo. Sprehod smo nadaljevali po mestnem parku in se povzpeli do hišice na drevesu. Bilo je zelo vroče, zato nam je vsem prijala hoja med krošnjami dreves, ki so nam zagotovili veliko sence.

V Celju smo si ogledali zanimivo razstavo v Pokrajinskem muzeju o Celjskih grofih in navdušeno prisluhnili gospe, ki nam je slikovito opisala življenje takratnih plemičev. Kljub vročini smo obiskali tudi celjski grad, ki nas je očaral v svoji mogočnosti.

Kljub vročini smo preživeli čudovito dopoldne, se sladkali s sladoledom in s seboj domov odnesli kup novega znanja.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.