ALI ZNAMO V DRAMLJAH RECIKLIRATI – DRUGIČ!!!

Že pred časom smo se na naši spletni strani spraševali, ali znamo v Dramljah reciklirati. Takrat smo opozarjali, da imamo v bližini šole ekološki otok, ampak krajani pozabljajo čemu je le-ta namenjen. Spraševali smo se tudi, kakšen zgled dajemo s takim početjem našim najmlajšim, ki se igrajo v neposredni bližini in so temu smetnjaku priče vsak dan.

V izogib takemu početju smo kontejnerje opremili tudi z velikimi napisi in opozorili, kaj tja ne sodi. Z učenci v šoli pogosto potekajo razgovori, kako in kam mečemo odpadke in že najmlajši znajo dobro ločevati. Ob eko dnevu so učenci ponovno pripravili opozorilne napise, ki so jih postavili ob vseh prometnih poteh v naši krajevni skupnosti. A kaj ko odrasli vedno znova dokazujejo, da jim branje dela težave in da otroška opozorila po njihovem ni treba jemati resno.

A je potrebno res s svojimi dejanji uničiti vse, kar se pozitivnega naučimo v šoli???
Ponavljamo še zadnji željo, ki je bila zapisana v prvem prispevku.
Stopimo skupaj in poskrbimo, da bo naš kraj lep za nas in naše otroke!

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.