ANICA ČEDE – najprostovoljka Občine Šentjur za delo z mladimi

Na osrednji prireditvi “Najprostovoljec/prostovoljka Občine Šentjur za leto 2016”, ki je bila 5. aprila 2017 v dvorani IKC, je na predlog naše šole v kategoriji prostovoljcev na področju dela z mladimi prejela priznanje naša upokojena učiteljica Anica Čede.

V obrazložitvi priznanja je zapisano: “Upokojena učiteljica Anica Čede je z dušo in srcem še vedno predana gledališkemu delu in ustvarjanju z otroki. Že v času službovanja na Osnovni šoli Dramlje je veliko ur svojega prostega časa namenila otrokom in dramskemu ustvarjanju z njimi. Po upokojitvi v začetku leta 2014 je zaradi svoje notranje želje in ljubezni do otrok ter gledališča usmerila še več energije v ustvarjanje gledaliških predstav. Z velikim žarom svojo ljubezen do gledališča prenaša na otroke in z njimi ustvarja čudovite otroške predstave, s katerimi gostuje v ožji in širši okolici. Anica prostovoljno vodi in izvaja gledališko dejavnost na OŠ Dramlje. Tako je v letu 2016 pripravila in režirala otroško zgodbo o vsem znanem Ostržku. S predstavo so razveselili predšolske in šolske otroke in se udeležili regijskega srečanja gledaliških skupin, konec jeseni pa že začeli s pripravami na novo predstavo Cesarjeva nova oblačila, ki je premiero doživela konec decembra 2016. Anica je s svojim prostovoljnim delom in kulturnim ustvarjanjem veliko pripomogla k temu, da je Osnovna šola Dramlje ponovno pridobila naziv kulturna šola.”

Pohvalo za delo z mladimi pa je na predlog Občinske zveze prijateljev mladine Šentjur prejela Mirjana Aužner.

Več o sami prireditvi si lahko preberete na kozjansko.info in sentjur.net.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.