CANKARJEVO TEKMOVANJE

IMG_20170311_113037

Predsednik državne komisije prof. dr. Igor Saksida je zapisal: “Cankarjevo tekmovanje je bilo, je in bo oblika spodbujanja in razvijanja branja zahtevnih besedil; besedil, ki jih ne berejo kar vsi otroci v razredu in ne le za spontani bralni užitek, ampak zato, da bi dokazali višje razvite zmožnosti branja in pisanja.” Tekmovalci so postopoma in vodeno razvijali zmožnost kritičnega branja književnosti.

Tekmovanje je potekalo na treh ravneh:

• šolsko tekmovanje (9. 12. 2016), na katerem so nekateri osvojili bronasta priznanja,
  • območno tekmovanje (25. 1. 2017 v Zrečah), na katero so se uvrstile kar štiri naše učenke, od tega pa sta dve prejeli srebrno Cankarjevo priznanje,
  • državno tekmovanje (11. 3. 2017 v Hočah), kamor se je s svojim delom in ustvarjalnim pisanjem uvrstila Ana Kozamernik.

Na državnem tekmovanju nas je prijazno pozdravil sam avtor letošnjih obveznih del Tone Partljič in s prijetnim govorom spodbudil k kritičnemu vrednotenju, utemeljenemu osebnemu literarnoestetskemu doživetju ter ustvarjalnemu pisanju.

Rezultate si lahko ogledate na DMFA spletnem strežniku s svojo kodo.

Vsem “Cankarjevim bralcem”, mentoricam, tekmovalkam in tekmovalcem iskreno čestitamo.

IMG_20170311_093435

IMG_20170311_093517

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice, Obvestila, Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.