Dopisovanje z ISLANDIJO

V 6. razredu smo si decembra začeli dopisovati z vrstniki iz Grunnskóli Vestmannaeyja iz Islandije. Tamkajšnja učiteljica, Þórey Friðbjarnardóttir, si je zaželela, da bi si otroci napisali nekaj besed ob božiču.

Tako smo določili kdo bo pisal komu in učenci so napisali božične voščilnice in dodali svojo fotografijo in nekaj osnovnih podatkov o sebi. Kmalu smo prejeli pisma iz Islandije, ki smo jih z zanimanjem prebrali. Učenci so se seveda kmalu našli tudi preko družabnih omrežij in komunikacija je uspešno stekla tudi mimo šolskih okvirjev. V februarju načrtujemo drugo pošiljko pisem in pogovor v živo preko aplikacije Skype!

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.