Geografska ekskurzija na Notranjsko

V petek, 21. 6. 2019, boste učenci 6. in 7. razredov imeli geografsko ekskurzijo na Notranjsko. Na ekskurziji bomo spoznavali značilnosti kraškega površja, saj se bomo najprej sprehodili skozi Rakov Škocjan, za tem pa bomo imeli naravoslovne delavnice ob Cerkniškem jezeru. Potem si bomo ogledali grad Snežnik, ki spada med najlepše slovenske gradove. Za konec pa nas čaka še Križna jama, kjer se bomo med drugim vozili po podzemnem jezeru.

Odhod izpred šole je ob 6:30, predviden prihod nazaj v Dramlje pa je ob 19:00. Zjutraj pred odhodom boste učenci dobili šolsko malico. Ker nimamo planiranega kosila, pa imejte s sabo še kaj za pojest, saj na poti ne bo možnosti za nakup. Poskrbite za primerno obutev in oblačila, saj se bomo gibali tudi po mokrem, strmem in blatnem terenu. V Križni jami je 10°C, v njej pa bomo prebili 90 minut, zato rabite tudi dolge hlače in rokave. V primeru dežja pa imejte s sabo tudi dežnik.

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Obvestila. Zaznamek za trajno povezavo.