Kekčevo veseli kulturno po Ljubljani

Torek, 25.10., so šestošolci in sedmošolci izkoristili za polno kulturno doživetje v ljubljanskih kulturnih ustanovah.
Učenci 6. razreda so najprej obiskali Muzej in galerijo mesta Ljubljane, kjer so spoznali življenje Emoncev. Sedmošolci pa so v Narodni galeriji Ljubljana dobro opazovali slike, jih nato domiselno pretopili v stripe in ob koncu ustvarili še vsak svoj strip.
Nato pa smo vsi skupaj v Cankarjevem domu uživali v doživetem koncertu »Slovenska filmska glasba« v izvedbi simfoničnega orkestra RTV Slovenija z nekaterimi zunanjimi solisti ter otroškega pevskega zbora RTV Slovenija. Z vsem zelo znano Kekčevo pesmijo v srcu smo se v sončnem zgodnjem popoldnevu podali še na sprehod po stari Ljubljani, videli marsikaj zanimivega in se na koncu povzpeli še na Ljubljanski grad. Nahrbtnike z malico smo v Ljubljani dodobra izpraznili, a smo jih hitro zopet napolnili – s kulturo!

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.