PESEM BESEDE – Slavnostni koncert ob 90-letnici skladatelja Jakoba Ježa

V četrtek, 8.11. 2018 ob 19. uri je bil v Narodnem domu v  Celju slavnostni koncert ob 90-letnici skladatelja Jakoba Ježa, nekdanjega dijaka celjske gimnazije in enega najvidnejših sodobnih slovenskih skladateljev. Na vrhunsko izvedenem  koncertu, ki ga je organiziral Gregor Deleja, ravnatelj Gimnazije Celje-Center, so sodelovali vsi zbori celjskih gimnazij, OPZ OŠ Nazarje in ob koncu še združeni zbor 80 pevcev 25 kulturnih šol celjske regije. Ta projektni zbor je pod vodstvom priznane zborovodkinje Katje Gruber zapel tri pesmi, ki so se jih naučili na intenzivnih pevskih vajah 19. in 20. oktobra. Našo šolo so zastopale: Urša Korenjak 1. glas, Špela Vnuk 2. glas in Alja Kuzman 3. glas. Vsi zbori so peli skladbe, ki jih je skladatelj Jakob Jež napisal za otroške, mladinske, dekliške, fantovske in mešane mladinske zbore. Posebna točka koncerta pa je bila krstna izvedba skladbe Zlatolase deklice, ki jo je skladatelj Jakob Jež napisal letošnje leto in jo je zapel projektni zbor kulturnih šol.

Koncert je bil pravi pevski praznik, najlepše darilo ob skladateljevem visokem življenjskem jubileju ter zgled sodelovanja med šolami!

Iskrene čestitke skladatelju, organizatorju in vsem pevcem!
Marija Klančar

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.