POHOD ČETRTOŠOLCEV

26. 5. 2022 smo se četrtošolci odpravili na pohod v domači kraj razredničarke – na Ponikvo. Da je bila pot res prijetna, zabavna, polna presenečenj in dogodivščin, bodo povedale fotografije.

Učenci so bili navdušeni nad idejo, da gremo odkrivat sosednji kraj. Na poti smo si ogledali kar nekaj zanimivih stvari.

Ustavili smo se pri mizarstvu Rezar, kjer smo bili toplo sprejeti. Razkazali so nam delavnico in celoten postopek obdelave lesa. Pot nas je vodila do domače okrepčevalnice, ki slovi po odličnem sladoledu. Prepričali smo se, da je res dober. Medtem ko smo opazovali in preštevali številni železniški promet, nas je iz zraka z letalskimi lupingi zabaval hotunjski vojaški pilot. Naredili smo del poti po ponkovški učni poti, ki nas je vodila do spominske sobe znamenitega kartografa Blaža Kocena. Učiteljica Marija pa je poskrbela, da brez izvirne osebne izkaznice, ki so jo učenci poiskali v gozdu, nismo prestopili drameljsko-ponkovške meje.

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Galerija. Zaznamek za trajno povezavo.