Tehniški dan na Gimnaziji in srednji kemijski šoli Ruše

V sredo, 22. maja 2019, so učenci 6. in 7. razredov obiskali Gimnazijo in srednjo kemijsko šolo Ruše, kjer so se udeležili različnih delavnic, ki so jih pripravili tamkajšnji profesorji.

Najprej je potekala predstavitev izobraževalnih programov in ogled srednje šole. Učencem je bil najbolj zanimiv program farmacevtski tehnik, saj je v preteklosti kar nekaj učencev naše šole izbralo ta program.

Naši učenci so se vključili v pripravljene delavnice, in sicer: izdelava mila, uporaba zelišč in kemija.

Po končanih delavnicah smo se sprehodili do dijaškega doma, kjer smo imeli voden ogled, ki so ga izvedli dijaki. Eden izmed njih je bil tudi učenec naše šole, ki nam je tudi povedal kako poteka njegov dan. Po končanem ogledu so nas pogostili s toplim čajem in prigrizkom.

Obiski srednjih šol in pripravljene delavnice spadajo v okvir karierne orientacije, kjer poskušamo učencem približati srednješolske programe in dati možnost, da začutijo utrip življenja v srednjih šolah.

rhdr

fznor

hdrpl

fznor

qrf

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.