Tretješolci in evropski dan jezikov

V torek, 26. septembra, je bil evropski dan jezikov, katerega je osnovni namen opozarjanje javnosti na pomen učenja jezikov ter zavzemanje za bogato jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi, ki jo je treba ohraniti in spodbujati.

Tudi tretješolci smo se pri pouku angleščine posvetili evropskemu dnevu jezikov, in sicer tako, da smo poslušali in zapeli pesem v različnih jezikih, si ogledali zemljevid Evrope in evropske zastave, po skupinah ustvarjali zastave osmih držav (Velika Britanija, Irska, Španija, Poljska, Francija, Nemčija, Italija, Japonska) iskali pozdrave v osmih jezikih, zapisovali predmete in osebe v različnih jezikih ter predstavljali izdelke sodelovalnega učenja.

Ta vnos je bil objavljen v Erasmus+, Galerija, KA1 Irska, Novice, Obvestila, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.