VRAČANJE V ŠOLSKE PROSTORE ZA UČENCE 1. TRIADE

Spoštovani starši!

Predvideno je postopno sproščanje ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19 ter odpravljanje omejitev na področju vzgoje in izobraževanja. Vlada RS je 20. 1. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih. S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah, razen za učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski regiji. V teh regijah bo od torka, 26. 1. 2021 vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole.

Ostali učenci bodo nadaljevali s poukom na daljavo.

V šolo se lahko vračajo le zdravi učenci. Če vaš otrok zboli ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu (najpogosteje družinski član), naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika. Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni. Druženje otrok namreč poveča tveganje za okužbo otroka.

Zaradi načrtovanja organizacije pouka in dela v šoli vas naprošamo, da starši učencev 1., 2. in 3. razreda čimprej, vendar najpozneje do nedelje, 24. 1. 2021, izpolnite na spodnjem obrazcu sporočite podatke:

• o potrebi po jutranjem varstvu, podaljšanem bivanju,
  • prehrani,
  • o tem kdaj in kako bo vaš otrok prihajal v šolo. (NIJZ priporoča hojo ali individualni prevoz s strani staršev). V kolikor nima otrok nobene od teh možnosti, bo zanje organiziran tudi šolski prevoz, ki pa bo zaradi omejitev zaradi zaščitnih ukrepov v javnem prevozu težje izvedljiv.

Na podlagi pridobljenih informacij bomo oblikovali skupine, določili prostore, v katerih bo potekalo vzgojno-izobraževalno delo in uredili druge podrobnosti.

PRIJAVNICA_1.triada_januar_2021

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.