Ekskurzija v Pomurje

Odštevamo še zadnje šolske dni v tem šolskem letu. Da bi bili karseda zanimivi in  zabavni, so se danes naši šesto- in sedmošolci odpravili raziskovat Pomurje.

Prva postojanka je bila v Veržeju, kjer so učenci v rokodelskem centru DUO, pod čudovitim mentorstvom Urše in Tatjane urili tehniko šivanja in modeliranja iz gline.

Pot  je vodila nato preko Nuskove, kjer so si lahko ogledali in poskusili pravi slatinski izvir.

Malo daljši sprehod so si privoščili na Tromeji, kjer so s pomočjo aplikacije CŠOD Misija reševali poučne naloge naravoslovne učne poti.

Zadnji postanek je bil v vasici Grad. Obiskali so Vulkanijo, kjer so s pomočjo različnih aplikacij, atrakcij in interaktivnih gradiv obnovili znanje o vulkanologiji.

Kljub vročemu poletnemu dnevu je bil izlet več kot uspešen.

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.