Območno tekmovanje iz znanja zgodovine

Vsako leto Zavod RS za šolstvo organizira tekmovanje iz znanja zgodovine. Tema letošnjega tekmovanje je bila vezana na 150. obletnico prvega tabora na Slovenskem, ki se je odvijal 9. avgusta 1868 v Ljutomeru. Tako so tekmovalci iz znanja zgodovine spoznavali obdobje iz druge polovice 19. stoletja, ki je bilo izjemno pomembno za krepitev slovenske nacionalne zavesti.

Na šolskem tekmovanju so se najbolje odrezale Špela Debeljak, Julia Horvat in Sara Kačičnik, ki so se nato udeležile območnega tekmovanja v Šmarju pri Jelšah. Vse tri tekmovalke si zaslužijo pohvale za zavzete priprave na tekmovanje, med njimi pa je bila najbolj uspešna Špela Debeljak, ki je osvojila srebrno priznanje. Čestitke vsem trem.

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice, Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.