Slovo devetošolcev

Življenje je vrtiljak

/… /  življenje je vrtiljak,
ki ga vrti sivi čas,
za nas pa je nov in ves lep,
saj še mladi smo /… /

/… / držimo se za roke, godba igra,
lučke se blešče, za roke godba igra /… /

(prirejeno po Gregor Strniša, Vrtiljak)

V petek, 12. 6. 2020, so naši devetošolci  dokončno pomahali v slovo osnovnošolskemu izobraževanju. Poslovili so se tako, kot je to v navadi, s slavnostno valeto, ki so jo otvorili s petjem pesmi Življenje je vrtiljak. Za zaključek so nam pripravili čudovito prireditev, na kateri so izkazali vse svoje talente, se zahvalili staršem, se poslovili od učiteljev in drugih zaposlenih na šoli. V uradnem delu jih je nagovorila ravnateljica in jim podelila priznanja za njihove dosežke.
Na valeti smo si lahko vsi prisotni ogledali tudi zelo zanimiv film z naslovom Pobeg, ki je nastal po scenariju naših devetošolcev. Vabljeni k ogledu.

Nekaj utrinkov z njihove valete pa si lahko ogledate tudi v galeriji.
Vsi na šoli smo mnenja, da je to zelo prisrčna in prijetna generacija otrok, ki se je z leti izoblikovala v odgovorne mlade ljudi, zato bodo v vseh nas pustili velik pečat.

Dragi devetošolci:
»Naj vam bo življenje vrtiljak, naj vam godba igra in naj lučke se blešče.«

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.