Irska v novembru

V mesecu novembru smo na šoli izvajali veliko aktivnosti, ki so bile povezane z Irsko in angleškim jezikom. 8. 11. 2017 je na šoli potekal irski dan, h kateremu sta bila povabljena tudi gosta – David Ryan in Dejan Marentič.

Na šoli se je aktivno izvajala interesna dejavnost Kvičke – kvačke, h kateri se je pridružila tudi ročnodelska sekcija Mravljice. Vsem se iskreno zahvaljujemo za nove ideje in pomoč pri kvačkanju oblačil za naša drevesa.

Šolske hodnike po novem lepša zastava države Irske.

Irski kotiček se je spremenil v kratek irski dan.

Likovne izdelke smo poslali na Mednarodni likovni natečaj, ki ga organizira Center Janeza Levca Ljubljana. Ime natečaja se je glasilo “Spoznajmo svet”. Mi smo spoznavali Irsko in poslali izdelke učencev razredne stopnje.

V projektu KA1 smo v novembru sodelovali tudi z ženskim pevskim zborom Dramlje. Pevke so zapele irsko uspavanko, za instrumentalno izvajanje pa sta poskrbeli učenka Iza na flavti in učiteljica Marija na klavirju. Hvala vam, da ste v vaš letni koncert vključili tudi del Irske.

Ta vnos je bil objavljen v Erasmus+, Galerija, KA1 Irska, Novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.