“Ko učenec postane učitelj” – Mednarodni dan učiteljev

5. oktobra praznujemo dan učiteljev, saj ga je UNESCO leta 1994 razglasil za svetovni dan učiteljev in vzgojiteljev.

Gustav Jung je nekoč zapisal: “S spoštovanjem se oziramo na naše sijajne učitelje, s hvaležnostjo pa na tiste, ki so se dotaknili naših človeških čustev. Kurikulum je nujnost, toda toplina je življenjsko potrebna rožam in otrokovi duši za njuno rast”.

Na naši šoli smo se zato odločili, da otrokom ponudimo možnost, da vsaj za kratek čas “stopijo v čevlje učitelja”. Učenci so odgovorno prevzeli vlogo učitelja in opravili učne ure v vseh razredih na šoli. Odziv je bil zelo dober, izkušnja pa neprecenljiva, tako za učitelje kot učence. Po končanem delu, so si pa “mali učitelji” zaslužili dobro malico v zbornici.

Kako je vse skupaj izgledalo, pa si lahko ogledate v galeriji.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.