ZBOROVSKI BUM 2022

V četrtek, 2. 6. 2022, smo končno dočakali velik zborovski dogodek, na katerega so se otroci našega otroškega in mladinskega pevskega zbora dolgo pripravljali. Na ploščadi pred Ipavčevim kulturnim centrom v Šentjurju so iz 400 otroških grl zborov osnovnih šol občin Šentjur in Dobje ter zbora Glasbene šole skladateljev Ipavcev Šentjur mogočno donele skupne pesmi.  Mnoge med njimi so bile novitete, a so se pevcem močno vtisnile v srce.   Na dirigentski oder so stopali zborovodje posameznih šol, vse pesmi pa je na klavir spremljala naša učiteljica glasbe Zala Pušnik. Upamo, da je letošnji Zborovski BUM, ki je donel kar po 60 lokacijah po Sloveniji in nadomestil območne revije otroških in mladinskih pevskih zborov, pregnal mračno obdobje korone, ki je žal močno zaznamovalo tudi kulturo.

Naj živi pesem in naj živi otroško petje ter razveseljuje srca vseh! Juhej!

Več lahko preberete tudi na: https://www.sentjur.net/zborovski-bum-iz-400-mladih-grl/

Avtor fotografij: Danijel Berden

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.